МВР потврди: Приведено е лицето кое пукаше на протестот

Полицијата го приведе лицето што со пиштол во рака се закануваше и пукаше вечерва додека трае протестот против францускиот предлог. Од МВР за МКД.мк официјално потврдуваат дека приведено е лицето што пукаше и е спроведено во полициска станица. 

За идентитетот на приведениот официјални детали од МВР се најавени за подоцна. 

Неофицијално се работи за сопственикот на хотелот Де Кока, функционер во Алијанса на Албанците.

Претходно претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара да се приведе лицето што пукаше бидејќи, како што напиша на Фејсбук, сакал него да го убие. 

За вечерва најавена е вонредна прес-конференција на Мицкоски. 

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе