Неколку дена откако објави дека има ковид-19

Спасовски хоспитализиран на Инфективната клиника поради висока температура

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски од синоќа е хоспитализиран на Инфективната клиника, потврдуваат од МВР за МКД.мк. Од таму велат дека за сега неговата здравствена состојба е стабилна. 

„Министерот од вчера е на Инфективната клиника поради висока температура. Неговата состојба сега е стабилна“, велат од МВР.

Спасовски пред неколку дена на својот Фејсбук профил напиша дека добил позитивен тест за ковид-19. 

 

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе

Некогаш, долго после нашава посета на овој свет ќе се појави некој кој ќе го интересира нашиот престој тука.

повеќе