Од МВР детали за пукањето се најавени за денес

Камер Идризи убиен вчера во Бутел, уште еден е тешко ранет

Едно лице е убиено во синоќешната престрелка што се случила во скопската населба Бутел. Според првичните информации се работи за Камер Идризи, кој е добро познат на полицијата. Според неофицијални информации убиениот бил и некогашен советник во оштина Бутел. Од МВР повеќе детали најавуваат за во текот на денов.

Како што информираат од МВР, во СВР Скопје синоќа околу 22:00 часот било пријавено дека на паркинг кај раскрсницата од булеварите „Босна и Херцеговина" и „Христијан Тодоровски-Карпош" од едно патничко возило биле испукани проектили кон патничко возило ,,голф", во кое имало две лица, кои биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза" за укажување на лекарска помош. Од страна на лекар кај едното лице била констатирана смрт.

Увидна екипа веднаш излегла на терен и работи на расчистување на случајот

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе