Време

И денеска сончево и топло

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје 35 Целзиусови степени, Маврово 26, Охрид 29, Битола 32, Кавадарци 36, Крива Паланка 30, Берово 29, Дојран 37 степени.
И утрев времето ќе биде сончево со умерена облачност, во крајните западни делови попладне со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат од 23 до 36 степени. 
 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе