Горат бараките на поранешниот суд за прекршоци во Градски парк (ФОТО+ВИДЕО)

На социјалните мрежи се објавени повеќе фотографии и видеа од пожарот што ги зафатил бараките на поранешниот суд за прекршоци во Градскиот парк во близина на градскиот стадион и неколку кафулиња. 

Во гаснењето на пожарот се вклучени 7 противпожарни возила и 15 пожарникари.  

Засега нема информации како избувнал пожарот, што сѐ е зафатено и дали има повредени лица.

Го потсетувам претседателот на државата дека уставниот рок за создавање на парламентарно мнозинство е 20 дена, а веќе 30 дена Владата нема парламентарно мнозинство.

повеќе

Неразрешеноста на случајот („Јавна соба“) дури после речиси две години од неговото откривање ја активира јавноста бидејќи се руши илузијата дека надлежните работат на случајот.

повеќе

На националистичките агенди во регионот им треба релативно мала искра за да се направи многу поголем пламен.

повеќе