Голема полициска акција во скопски Љуботен (ВИДЕО)

Голема полициска акција започна утринава кај 5 часот во скопското село Љуботен. Акцијата ја спроведува Финансиската полиција со асистенција на припадниците на МВР.

Според неофицијалните информации, станува збор за акција за сузбивање на нелегално производство и шверц на тутун.

Жителите на селото тврдат дека акцијата се спроведува заради тутунот што го обработуваат и дека тоа им е единствена егзистенција.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе