Временска прогноза

Дождливо утро, попладне потопло

Времето претпладне се очекува да биде променливо облачно со локален слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе достигне од 17 до 25 степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб западен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне 22 степени.

Температурата ќе биде во значителен пораст, особено од понеделник, кога на повеќе места ќе надмине 25 степени.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе