Време

До недела стабилно и топло време, од понеделник дожд

И денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Дневните температури ќе бидат во Скопје и Кавадарци 37, Маврово 29, Охрид 32, Крива Паланка 33, Битола 34, Берово 31, Дојран 39.

Прогнозата за утре без промени - сончево со мала до умерена облачност, слаб умерен ветер и дневни температури од 28 до 38 степени.

До недела ќе се задржи стабилно и топло време. Зголемување на облачноста ќе има во петок и сабота, а од недела попладне и во наредните денови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

повеќе

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

повеќе

Која е логиката на Заев и СДСМ со вчерашниот протест што од сега се гледа дека ќе им биде и наративот за целата кампања?!

повеќе