Денеска умерено облачно време, од среда пак повисоки температури

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 12, а максималната ќе достигне од 17 до 25 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 9 до 20 степени.

Во текот на работната седмица ќе преовладува променливо облачно време, во првите два дена посвежо, а потоа со пораст на температурата. Врнежи од дожд се очекуваат во понеделник попладне, претежно во јужните делови од земјава.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе