Време

Денеска сончево со умерена облачност

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла.

Дневните температури ќедостигнат во Скопје 18 Целзиусови степени,Маврово 11, Охрид 16, Битола 17, Кавадарци 19, Крива Паланка 17, Берово 16, Дојран 21...

Утре времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 15 до 20 степени.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе