Време

Денеска пролетен ден, температури до 16 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево и тивко со пораст на дневната температура.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од седум до 15 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево и тивко. Утринската температура ќе достигне до минус три степени, а дневната темпеатура до 12 степени.Маврово 7, Битола, Крива Паланка и Охрид 10, Берово 9, Кавадарци 13, Дојран 16 степени.

Во среда облачноста постепено ќе се зголеми, а под влијание на влажен бран во четврток се очекуваат врнежи и намалување на температурата.

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе