Време

Денескa и утре сончево со мала до умерена облачност

Наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 15 Целзиусови степени, Маврово 7, Охрид 11, Крива Паланка и Берово 12, Кавадарци 14, Битола 13, Дојран 18 степени.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер особено долж Повардарието и во источните делови. Дневните температури ќе се движат од 7 до 18 степени.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе