Фоторепортерот на МКД.мк

„Чудесните“ фотографии на Роберт Атанасовски од супермесечината објавени во светските медиуми

Голем дел од светските медиуми вчера ги објавија фотографиите на фоторепортерот на МКД.мк, Роберт Атанасовски, од крвавата супермесечина над Скопје, со назнака „чудесни“ и „прекрасни“. Меѓу нив се Њујорк тајмс, Вашингтон пост, ЛА тајмс, УСА тудеј, Њузвик, Спејс, Њујорк дејли њуз, Бостон глоуб, Јаху... Гордо пренесуваме дел од објавите, а на целата негова фотогалерија може на раат да ѝ се восхитувате тука

Објавено

Вторник, Мај 17, 2022 - 14:59

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе