Автомобил падна во вода во Градскиот парк во Скопје (ФОТО)

Фејсбук групата „Ние сме од Скопје" сподели фотографии од автомобил пропаднат во еден од каналите што водат кон езерцата во Градскиот парк во Скопје.  На местото каде е паднат автомобилот не е дозволено да се паркираат возила. 

Не се знае дали возилото е извлечено и како паднало во водата. 

 

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе