Алабаковски со порака: „Народе мој ви благодарам за вашата искрена поткрепа“

Пејачот Ламбе Алабаковски денеска за првпат се огласи во јавноста откако беше приведен за палењето на влезот на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов" во Битола. Преку објава на социјалните мрежи тој се заблагодари за поддршката што ја добил.

„Народе мој ви благодарам за вашата искрена поткрепа! Ве љубам до длабочината на срцето и душата!", напиша Алабаковски во објавата.

Алабаковски е осомничен за пожарот од 4 јуни и беше приведен вечерта на 6 јуни.

Наредниот ден тој доби осумдневен притвор, но по неколку дена беше пуштен во куќен притво. 

Откако му заврши осумдневниот притвор пејачот излезе на слобода, но му беше одредена мерка на претпазливост, одземање на пасошот.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе