Променливо облачно време со дожд и температури до 18 степени

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со температура која ќе биде за десет степени пониска од вчера. Дневните температурите денес ќе се движат од 9 до 18 степени. 

Според Управата за хидрометеоролошки работи, врнежите на некои места ќе бидат пообилни, особено во источните и југоисточните делови каде локално ќе бидат проследени и со грмежи.

Во текот на денот, според УХМР ќе дува јужен ветер, кој кон крајот на денот ќе го промени правецот во северен. И во вторник времето ќе биде врнежливо и постудено со температури до 13 степени.

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе