ВРЕМЕ

Продолжуваат летните горештини

Прогнозата и за денеска е иста - повторно не очекува сончево и топло време, со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 38, Тетово 37, Гостивар 35, Маврово 30, Дебар 38, Виница 38, Крива Паланка 36, Куманово и Штип 37, Берово 32, Струмица, Дојран, Кавадарци и Гевгелија 37, Демир Капија 38, Крушевоо 30, Битола 35, Охрид 33, Прилеп 34...

Утре продолжуваат високите температури до 39 степени, а таква е погнзата и за наредните 5-6 дена.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе