ПРОГНОЗА

Претпладне сончево, попладне нестабилно и облачно

Времето денеска претпладне ќе биде сончево претпладне, а во попладневните часови нестабилно и облачно. 

Врнежи, проследени со умерена појава на грмежи се очекуваат во поголем дел од земјава, но пред се во северните и западните краишта.

Максималната температура ќе биде 28 Целзиусови степени.

Во Скопје се очекува сончево време претпладне и умерена облачност попладне. Врнежите се очекуваат попладне, но без поголеми услови за особен интензитет. Максималната дневна температура ќе достигне до 27 Целзиусови степени.

 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе