Време

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 35 Целзиусови степени, Маворо 32, Охрид 30, Битола 34, Кавадарци 37, Крива Паланка 32, Берово 30, Дојран 38 степени.

За утре прогнозата е претпладне сончево, а попладне локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. 

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

повеќе

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

повеќе

Ако сте скијач или бордер, зима, планина, снег, сонце и чист воздух веднаш ве асоцираат на авантура и хедонизам. Физичка активност, радост и умствено опуштање.

повеќе