Претпладне облачно, попладне со локални врнежи и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Максималните дневни температури ќе се движат во интервал од 18 до 27 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 26 степени.

Утре ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер, особено во западните делови од земјава. За време на викендот ќе биде претежно стабилно и потопло. Од недела попладне до вторник повторно ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи. 

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе