Се запали стан на 5 кат

Пожар во зграда во Карпош, 15 пожарникари со 5 возила го гасат огнот (ФОТО)

Гори стан на петтиот кат во зграда на „Рузвелтова" во Скопје. Протипожарните екипи се на терен и интервенираат 15 пожарникари со 5 возила. Точната локација на зградата е во скопската населба Карпош над кафулето Рузвелт.

На терен има и екипа на Итната медицинска помош. Пожарникарите се обидуваат да го локализираат огнот. 

Следуваат повеќе информации.

Фото: МКД.мк

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе