УТРОВО ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Пожар во фурната и семејната куќа на поранешниот министер Владо Мисајловски

Утринава во 9 часот избувна пожар во пекарата „Кендо“ во скопската населба Ѓорче Петров. Фурната е во сопственост на таткото на поранешниот министер за транспор и врски, Владо Мисајловски, кој е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Ѓорче Петров. 

Пожарот го зафатил и покривот на семејната куќа на Мисајловски. Според очевидците,  пожарот избил од оџакот кој се запалил рано утринава.

Повреден е еден од пожарникарите кои учествувале во гаснењето на пожарот. Од МВР велат дека екипите се на терен и официјална информација за пожарот најавија по завршување на увидот. 

Фото: СДК 

Апелирам до лидерите на партиите да не им „помагаат" на кандидатите.

повеќе

Во ерата во која сите напредни земји во светот престануваат со употреба на фосилни горива, ние отвораме нови наоѓалишта, наоѓаме оправдување за исцрпување на необновливите ресурси и за активирање на најголемата глобална закана за морската биолошка разновидност.

повеќе

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе