„На Собранието е да одлучи“

Заев за ТВ21: Тука сум само гостин, се прават обиди да се обезбеди мнозиство

„Тука сум само гостин, и на Собранието е да одлучи. Се прават обиди да се обезбеди мнозинство. Секако, тоа да биде во нормални околности“, рече вечерва за ТВ21 премиерот Зоран Заев, кој го напушти Собранието и тргна кон Владата на Република Македонија.

Македонија треба да започне со процесот на усвојување модел за правно признавање на родот со почитување на фундаменталните права и правото на личен и телесен интегритет на транс луѓето.

повеќе

Парадоксалните судски процеси во државава, сами по себе родија парадокс.

повеќе

Следејќи ги слепо своите геостратешки планови, можно е американските геостратези и во Македонија да направија уште една грешка, во низата грешки во последните две декади.

повеќе