Пропуст во протоколот или...

Заборавиле на Пендаровски за 40-годишниот јубилеј на единицата „Тигри“

Македонскиот претседател Стево Пендаровски не беше поканет за вчерашното одбележување на 40-годишнината од формирањето на специјалната анти-терористичка единица „Тигар“ во касарната Илинден во Скопје, велат од кабинетот на шефот на државата.

На вчерашната свеченост, покрај премиерот Зоран Заев, министрите за одбрана и внатрешни работи Радмила Шекеринска и Оливер Спасовски, присуствуваа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за здравство Венко Филипче, скопскиот градоначалник Петре Шилегов…

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе