СОБРАНИЕ

За ребалансот на буџетот Комисијата за финансирање и буџет ќе расправа и денеска

Членовите на собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ќе ја продолжат расправата за предлогот на Владата за ребаланс на буџетот за 2017 година.

За пратениците на ВМРО-ДПМНЕ „власта бесрамно продолжува да ги задолжува граѓаните“, а за владеачката партија СДСМ „ребалансот на буџетот обезбедува повисоки плати за мотивирани работници и задоволни граѓани.“

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе