ДЕНЕСКА

Во Апелацискиот суд гужва: Груевски, Јанкуловска, Јанакиески... (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На денешната јавна седница на скопскиот Апелациски суд многу познати фаци: бившиот премиер Никола Груевски, бившата министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, бившиот министер за транспорт Миле Јанакиески, бившиот владин генерален секретар Кирил Божиновски. Не се појави само Мартин Протоѓер, шеф на кабинетот на Груевски. Сите што дојдоа едногласно рекоа дека нема да бегаат и дека едвај чекаат да се докаже дека се невини. 

 

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе