ВМРО-ДПМНЕ: Заев го спасувал Мијалков за случајот Империја

Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја" на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Заев за власт ги жртвува и своите. Пола партија му е во карантин, а тој бара избори. Големиот број на новозаразени е поради желбата за брзи избори. Секое семејство задолжено за 1500 евра и буџетска дупка од над милијарда евра е животот со празни џебови кој го донесе СДСМ“, ова според ВМРО-ДПМНЕ се фактите на денот.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе