ВМРО-ДПМНЕ: Toa што сега има странски инвестиции е резултат на нашата работа

Граѓаните се свесни дека СДСМ и Заев ја урнисуваат економијата. За две години колку што се на власт долгот е зголемен за над половина милијарди евра, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на соопштението на владејачката СДСМ дека напредокот на земјата се рефлектира и врз напредокот на економијата

„Вчера Драган Тевдовски потврди дека политиките на ВМРО-ДПМНЕ во економијата биле добри. Тоа што сега има странски инвестиции кои ја реинвестирале добивката е резултат на успешните политики на ВМРО-ДПМНЕ во минатото“, нагласуваат од партијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека граѓаните сега се посиромашни и поради тоа Зоран Заев и неговата како што велат криминална влада мора да си одат.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе