Видеопорака на Мицкоски: По националната, ни претстои економска катастрофа, затоа потребни се избори

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги. Македонија оди во погрешна насока. Покрај национална ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори. Народот да одлучи. Избори. Нека изгрее зората на слободата, вели Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во денешната видеопорака.

 

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе