На ТВ Канал 5

Утре TВ дуел Заев-Мицкоски

За утре во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 најавен е ТВ дуелот на премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Заев денеска во Куманово повика да се следи телевизиското соочување. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, кој го повика премиерот на ТВ дуел, рече дека е тешко да се дебатира со него бидејќи „е неодговорен“.

Ова ќе биде второ соочување на двајцата политички лидери, по ланското на јавниот национален сервис.

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе

Додека Бугарите се убедуваат себеси и нас дека Гоце Делчев бил Бугарин, да се потсетиме на некои од Гоцевите искажувања, кои ја одразуваат неговата големина и неговото визионерство.

повеќе