Таравари: Со автомобилот на братот на заменик директор на финансиска полиција се распродаваат наркотици

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари уште еднаш обвини дека пред неколку месеци со колата на братот на заменик директорот на финансиката полиција, кој е инспектор во МВР Тетово, се распродавале наркотици во Тетово.

„Новиот заменик директор на финансиска полиција, по професија е борач, а пред неколку месеци со колата на неговиот брат, кој е инспектор во МВР Тетово, се распродаваа наркотици во Тетово, и нормално случајот немаше разрешница“, напиша Таравари на својот Фејсбук профил.

 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе