На местото има и полициски возила

Се пука во Чаир, градоначалникот се вклучи во живо на Фејсбук (ВИДЕО)

Истрели од огнено оружје се слушаа вечерва во скопската општина Чаир. Градоначалникот Висар Ганиу се вклучи со видео во живо на кое се гледа дека е насобрана голема толпа луѓе и се слушаат истрели. Насобраните луѓе извикуваа „Изет“ (Меџити, бивш градоначалник на Чаир од ДУИ), а се слушаат и зурли и тапани. Покрај толпата што се гледа на објавеното видео на местото има и полициски возила. 

Се чека официјална информација од МВР за овој инцидент. 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе