СДСМ: Советничка на Груевски го води кабинетот на Мизрахи, ВМРО-ДПМНЕ нуди обнова на режимот

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од Христијан Мицкоски работи по инструкции на бегалецот од правдата, Никола Груевски, обвини денеска СДСМ.

„ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски отворено работат на враќање на режимот. Последен доказ за тоа е шефицата на кабинетот на министерката за труд и социјална политика во преодната влада, Рашела Мизрахи.

Марија Апостолова, шефицата на кабинетот на Мизрахи е поранешна советничка на Груевски, дел од 90-те советници на осудениот криминалец во бегство. 

На Груевски очигледно не му е доволно што го контролира Мицкоски, туку целосно ја држи контролата и преку сите  кои се дел од кадровската понуда на ВМРО-ДПМНЕ.

Кадровската понуда на ВМРО-ДПМНЕ се кадри блиски до Никола Груевски со што се докажува дека Мицкоски е само вршител на должноста претседател на опозициската партија”, рече на прес-конференција Милан Живковиќ, претседател на комисијата за труд и социјална политика на СДСМ. 

Според него, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се нечесни и неискрени кон граѓаните и не нудат ништо освен обнова на режимот и заробената држава. 

 

 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе