СДСМ: Мицкоски да не се прави паднат од Марс, преговори со Бугарија течат веќе над два месеца

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже:  со кого соработува во Бугарија и за какви цели, велат од СДСМ.

„Почна со лаги дека претседателот Заев ќе одел во Софија да ја парчи Македонија викендов, а ниту Заев беше во Софија, ниту Македонија е распарчена.
 
Мицкоски е изгорен од желба Македонија да не успее, ама тоа задоволство СДСМ и македонскиот народ нема да му дадат на самопрогласениот хистеричен политичар.
 
Мицкоски е целосно разобличен! Целта со оваа срамна лага, невистина беше да и се наштети на државата, но повторно не успеа, повторно е поразен, изолиран во сопствената  хистерија и очај“, истакнуваат од СДСМ.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе