Реџепи: Движењето БЕСА е убедено во победата на 15 јули

Потпретседателот на Движењето БЕСА Кастриот Реџепи денеска на својот фејбук профил напиша дека се убедени во победа на 15 јули, а Коалицијата „Можеме" е концепт на напредок, развој и заложба за обезбедување подобра иднина за граѓаните на Северна Македонија.

Слушнав дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски откако рече дека не го исклучува Движењето БЕСА како опција за формирање коалиција после изборите. Прво, ВМРО-ДПМНЕ со овој менталитет може само да сонува дека може да има мандат за формирање влада. Едноставно е истата реторика како оние што гледаат „соништа", бидејќи единствените партии кои не се менуваат во концепт и дејствување се поранешниот режим ВМРО-ДУИ и тие се единствените што можат да формираат коалиција, но овој пат во опозиција, пишува Реџепи на фејсбук.

Движењето БЕСА, како што наведува, е убедено во победата на 15 јули, обезбедувајќи целосен мандат и оставајќи го претходниот режим во опозиција.

Коалицијата „Можеме" е концепт на напредок, развој и заложба за обезбедување подобра иднина за граѓаните на Северна Македонија, пишува на фејсбук Реџепи.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе