Приведен е организаторот на вчерашниот протест во Тетово

Блерим Ахмеди, еден од организаторите на вчерашниот протест во Тетово по трагичниот настан кога во пожар во модуларната болница загинаа 14 лица, вчера беше приведен од полицијата, јави ТВ 21.

Адвокатот на Ахмеди изјви дека неговиот клиент се сомничи за кривично дело за кое е придвидена казна затвор од една до три години.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе