Помпео му го честита на премиерот Заев формирањето на новата влада

Американскиот државен секретар Мајк Помпео му честиташе на премиерот Зоран Заев за формирањето на новата влада.

Тој честитката ја упати преку Твитер, споделувајќи ја претходната честитка од американската амбасадорка во земјава, Кејт Брнз.

„Честитки за најновата членка на НАТО и за премиерот Зоран Заев по формирањето на новата влада“, напиша Помпео на Твитер.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе