Откако ја уапси

Полицијата врши претрес во канцелариите на Јанева во СЈО, како и во домот во Гевгелија

Специјалната обвинителка Катица Јанева со полициска придружба е однесена во СЈО, каде што во нејзино присуство полицијата врши претрес на во работните простории. Полицајци вршат претрес и во нејзиниот дом во Гевгелија.

Откако вчера беше на распит, Јанева денеска беше уапсена во нејзиниот дом во Козле, по налог на обвинителката Вилма Русковска.

Некои медиуми јавија дека е во тек и операција за приведување на други лица во склоп на предметот „Рекет“.

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

повеќе

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

повеќе

Која е логиката на Заев и СДСМ со вчерашниот протест што од сега се гледа дека ќе им биде и наративот за целата кампања?!

повеќе