Загина македонскиот народен херој, напиша руската амбасада на годишнината од смртта на Гоце Делчев

Амбасадата на Руската Федерација во Македонија денеска на официјалниот твитер профил по повод годишнината од смртта на Гоце Делчев напиша: Загина македонскиот народен херој.

Еве ја пораката во целост:

„Пред 118 години загинал македонскиот народен херој, Гоце Делчев. Идеалите на борбата за слобода, на кои овој извонреден револуционер им го посветил својот живот, се релевантни во секое време“. 

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе