По одлуката на Кривичниот совет

Фоторепортери, новинари и сниматели го чекаат Груевски пред Шутка (ФОТО)

Голем број новинари и сниматели веќе се присутни пред капијата на затворот во Шутка и го очекуваат доаѓањето на Никола Груевски на отслужување на двегодишната затворска казна.

Откако Кривичниот совет денеска ја одби жалбата од бранителите на поранешниот премиер, се исцрпеа сите можности за одложување на издржувањето на затворската казна.

Груевски е осуден на две години затвор во случајот „Тенк“ на СЈО.

Парадоксалните судски процеси во државава, сами по себе родија парадокс.

повеќе

Следејќи ги слепо своите геостратешки планови, можно е американските геостратези и во Македонија да направија уште една грешка, во низата грешки во последните две декади.

повеќе

Подгорица во 2019 година ќе добие споменик на Јосип Броз Тито.

повеќе