За свеченоста пред владата

На Иванов му била испратена покана и по курирска служба и електронски

Претседателот Ѓорге Иванов уредно беше поканет да присуствува на церемонијата на поставување на знамето на НАТО пред зградата во Владата, но нема објаснување зошто не се појавил, велат од Владата.

„На претседателот Иванов му беше испратена покана за церемонијата и преку курирска служба и електронски. Немаме информација зошто не дојде“, ни изјавија од владината прес-служба.

Од Кабинетот на Иванов не добивме одговор на прашањето, бидејќи од прес-службата во Вила Водно никој не одговара, но претходно за Телма соопштиле дека Иванов не добил покана да учествува на свеченоста пред владата.

На свеченоста не присуствуваше, а бил поканет и поранешниот претседател Бранко Црвенковски, како ни претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Од ВМРО-ДПМНЕ ни изјавија дека Мицкоски добил покана, но не присуствувал на церемонијата бидејќи претходно имал закажано други работни обврски.

 

 

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе