Порака од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ до премиерот

Мицкоски: Заев, залудно пишуваш дека си Македонец

Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но залудно кога карактерот не му е таков, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

„Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.
Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но залудно кога карактерот не му е таков.
Oставка на Заев, Слобода на Народот“.

Ова е пораката што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја адресира до премиерот Зоран Заев, како реакција на последната фејсбук објава на Заев. 

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе