Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given in theme_image_formatter() (line 605 of /home/mkd/public_html/modules/image/image.field.inc).
ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски за утре најавува нов протест против „мафијата на Заев“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за утре најави нов протест против неправдата, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев. Поминаа неколку дена, има ли осомничени за крвавите шипки по главата на критичар на власта? Поминаа 4 години, оваа иста, стара и потрошена влада направи ли вистинска борба против криминалот и корупцијата или станаа мафија, напиша на својот фејсбук-профил Христијан Мицкоски.

„Кога Луј Витон судството носи “трас-трас” одлуки кои ги диктира Заев.

Кога шипките и тупаниците се одговор кон критичарите и опозицијата.

Кога власта врши прогон кон медиуми и ВМРО-ДПМНЕ за законско рекламирање, а молчи што стотици илјади евра остануваат непокриени во извештаите на СДСМ, а обвинителството тоа не сака свесно да го види.

Кога мајка оди во затвор затоа што купила државен автомобил кој и сега го користи мафијата, а во исто време троши 8 милиони евра за набавка на нови

службени возила истата таа мафија.

Кога невини се во затвори затоа што ја сакаат Македонија, а нивните семејства страдаат.

Кога судството го штити криминалот.

Кога обвинителството молчи за рекетот, панамските пари и бизнис зделки на Заев-Дака за милионски бизниси во Тетово.

Кога обвинителството не сака да го види криминалот во Еуростандард.

Одговорот на сето ова е протест. ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани во среда во 18 и 30 часот да протестираат против неправда, реваншизам и насилство

на мафијата на Заев“, напиша Мицкоски.

Протестот ќе почне пред Министерството за правда, а ќе заврши пред Основнот суд Скопје 1.

 

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе