Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски повторно позитивен на ковид-19

ВМРО-ДПМНЕ информира дека нивниот лидер Христијан Мицкоски е позитивен на ковид-19. Тој направил брз тест откако почувствувал симптоми на оваа болест и тестот ги потврдил сомнежите, но сепак ќе направи и ПЦР тест. Партијата информира дека Мицкоски ја откажува посетата на Општината Maврово-Ростуше.

Во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ се вели;

„Посетата и настанот на претседателот Христијан Мицкоски во општина Маврово- Ростуше закажани за денес во 17:45 се откажани.

Причини за негово откажување е развивањето на симптоми од ковид-19 на претседателот Мицкоски, при што беше направен брз антигенски тест и истиот беше позитивен.

Во текот на денот претседателот Мицкоски ќе биде тестиран со ПЦР тест за вирусот ковид-19'.

Инаку, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е вакциниран и прележан на болеста, беше и на лекување на Инфективната клиника.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе