ЈО: Запленетиот глисер е на Зоран Милевски Кичеец, второосомничениот во „Рекет“

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство.

Глисерот е запаленет синоќа.

Обвинителството на 15 јули отвори истрага против Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец, кои ги товари за кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“. Првоосомничениот Јовановски, Боки 13, се товари и за „перење пари и други приноси од казниво дело“. 

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе

Излегува дека само Македонците на овој свет се должни пред сè да се грижат за правата на сите други луѓе и на крајот да размислуваат (но само да размислуваат) за себе.

повеќе