Во Хелсинки

Хан: Имав корисен разговор со Мицкоски

Имав корисен разговор со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски, напиша еврокомесарот Јоханес Хан на Твитер, на маргините на Конгресот на Европската народна партија во Хелсинки.

„Бев кристално јасен дека ратификацијата на Преспанскиот договор сега мора да заврши брзо, без никакви пречки. Ја поздравувам неговата посветеност да не ја попречува постапката во парламентот. На ЕУ-интеграцијата ѝ треба лојална опозиција!“, напиша Хан.

Парадоксалните судски процеси во државава, сами по себе родија парадокс.

повеќе

Следејќи ги слепо своите геостратешки планови, можно е американските геостратези и во Македонија да направија уште една грешка, во низата грешки во последните две декади.

повеќе

Подгорица во 2019 година ќе добие споменик на Јосип Броз Тито.

повеќе