СДСМ: Губитникот Мицкоски исвиркан на сопствениот протест

Губитникот Мицкоски вечерва беше исвиркан на протест на кој едвај 200 негови се појавија. Јасно е дека никој не му верува на Мицкоски, ниту неговите а најмалку граѓаните, велат од СДСМ.

„Уште еднаш губитникот Христијан Мицкоски покажа дека не му е ниту до државните интереси, ниту до здравјето на граѓаните, а најмалку му е грижа за европската иднина.

Тој се грижи само да ја зачува фотелјата во белиот дворец кое гледаме и дека не му оди баш најдобро.

Мицкоски и антидржавното ВМРО-ДПМНЕ се тие кои ја поткопуваат меѓународната позиција на државата, токму тие се оние кои како власт ја држеа земјата во изолација, а како опозиција прават се да го попречат напредокот во интеграциите. Тој секогаш е на спротивната страна од државните и националните интереси, не направи ништо за евроинтеграциите, само против НАТО и само против ЕУ.

Не може за „брза трака" на интеграција да зборува Мицкоски кој беше дел од 11годишен режим што ја држеше Република Северна Македонија во изолација и заложништво. Овој народ нема уште 11 години да загуби“, истакнуваат од СДСМ.


Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе