Предизборни манипулации

Галетановски, директорот на ЗОО, повикан на разговор во МВР и пуштен

Да се шкртне „Северна“ од гласачкото ливче, напиша на својот фејсбук-профил Ѓорѓи Галетановски, директорот на Зоолошката градина во Скопје и член на ИК на СДСМ. По ова, тој денеска бил повикан на разговор во Секторот за економски криминал во МВР, потврдуваат од полицијата.

Објавата вчера и денеска беше споделувана по социјалните мрежи. Галетановски еден час давал исказ по што бил пуштен.

Тој бил пријавен од анонимно лице.

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе