Кабинетот на Пендаровски

Ерол Муслиу нов директор на Агенцијата за разузнавање

Ерол Муслиу е новиот директор на Агенцијата за разузнавање, потврдуваат од Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Муслиу доаѓа на местото на Зоран Иванов, кој во март, 2017 година со одлука на поранешниот претседател Ѓорге Иванов стана директор на Агенцијата за разузнавање.

Досегашниот директор на Агенцијата за разузнавање е разрешен. 

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе