СОБРАНИЕ

Џафери најавува дека за законот за јазиците пратениците ќе расправаат пред локалните избори

Претседателот на Собранието, Tалат Џафери во интервју за ТВ Телма рече дека во првата половина на септември на дневен ред ќе бидат законот за јазици, за минималната плата, за стечајците.

Тој најави дека ќе ги употреби сите деловнички инструменти за непречена работа на Собранието.

 

 

Премиерот имаше добра прилика во највисокиот светски политички форум, поексплицитно да ги образложи причините за спорот за името.

повеќе

Сферата на локалните јавни финансии претставува многу погодно поле за соработка на локалната власт со приватниот сектор.

повеќе

Драги пратеници, помислете добро пред да притиснете копче за двојазична Македонија.

повеќе